Alumi-Lock Tote | Keeps Food Fresh, Built for Daily Style
Food Drink
$2.86 – $5.27
Don't let weather or temperature ruin your plans. With our Waterproof Thermal Tote Bag, you're always prepared. This versatile bag creates a protective micro-environment, ensuring your cold items stay refreshingly cold and your hot items retain their comforting heat. Its impermeable shell defies moisture, making it ideal for sandy beaches, boating trips, or simply a rainy walk home. Durable, lightweight, and incredibly useful, it's the everyday essential you didn't know you needed.
| Product Number | QWQKBEO78 |
| Product Size | 8 7/8" W x 5 1/8" D x 10" H |
| Packing | 1pc/bag |
| Units per Carton | 100 units, 33 lbs |
| Setup Fee | $50.00 (1 color 1 side 1 location) |
| Decoration | Screen printed |
| Imprint Area | 5" W x 4" H |
| Lead Time | 10 days |
| Carton Dimensions | 19" x 22" x 14" |
| Color Options | Dark Green,Mustard Yellow,Orange,Purple |
| Imprint Location | center |
| Qty | 100 | 500 | 1000 | 3000 | 5000 |
|---|---|---|---|---|---|
| Price (C CODE) | $5.27 | $4.88 | $4.72 | $4.56 | $2.86 |