Play & Store Canvas Toy Bins
Storage
$22.85 – $25.02
Meet your new favorite tidy-up duo! These sturdy, upright canvas bins are the perfect pair for corraling toys, laundry, or crafts. Made from durable, easy-wipe fabric, each freestanding bin offers ample space for quick cleanup while adding a stylish, organized look to any playroom, bedroom, or nursery. Available in a cheerful mix of Beige, Burnt Orange, Dark Green, Mustard Yellow, and Navy Blue, they complement any decor. Lightweight yet stable, they are ideal for teaching kids organization and can be effortlessly moved from room to room. A practical, decorative storage solution that makes tidying up a breeze.
| Product Number | QWQJZZC90 |
| Product Size | 12 1/2" W x 12 1/2" H x 11" D |
| Packing | 1pc/bag |
| Units per Carton | 30 units, 32 lbs |
| Setup Fee | $50.00 (1 color 1 side 1 location) |
| Decoration | Screen printed |
| Imprint Area | 1" W x 1" H |
| Lead Time | 10 days |
| Carton Dimensions | 21" x 16" x 20" |
| Color Options | Beige,Burnt Orange,Dark Green,Mustard Yellow,Navy Blue |
| Imprint Location | center |
| Qty | 50 | 200 | 500 | 1000 | 5000 |
|---|---|---|---|---|---|
| Price (C CODE) | $25.02 | $24.68 | $24.35 | $23.68 | $22.85 |