The Speedy-Dry Microfiber Adventure Towel
Sports
$9.68 – $18.87
Your search for the perfect outdoor towel ends here. Engineered with functionality in mind, the Rectangular Sand Towel combines a sleek design with superior performance. The sand-resistant surface keeps you clean, and the highly absorbent material ensures you stay dry and comfortable. Compact and easy to carry, it's the ideal choice for the beach, park, gym, or travel. Durable, stylish, and utterly practical.
| Product Number | QWQRJIN14 |
| Product Size | 27 1/2" L x 68" W |
| Packing | 1pc/bag |
| Units per Carton | 100 units, 55 lbs |
| Setup Fee | $50.00 (Full Color 1 side Clear) |
| Decoration | Full-color digital |
| Imprint Area | 27 1/2" W x 68" H |
| Lead Time | 15 days |
| Carton Dimensions | 17" x 13" x 13" |
| Color Options | Blue,Purple,White,Orange,Light Green,Yellow,Pink,Olive Green |
| Imprint Location | center |
| Qty | 200 | 600 | 1200 | 5000 | 10000 |
|---|---|---|---|---|---|
| Price (C CODE) | $18.87 | $15.95 | $12.02 | $11.18 | $9.68 |