All-Weather Snowboard & Gear Carrier - Waterproof Multi-Pocket Design
SportsKeep your snowboard and essentials dry, organized, and within easy reach. Designed for the dedicated winter sports enthusiast, this durable gear carrier is constructed from rugged 600D waterproof fabric with fully sealed seams and weather-locked zippers to form a moisture-proof shield for your equipment. Its elongated, practical shape securely holds your snowboard, while multiple internal and external compartments—including quick-access pockets—organize everything from goggles and gloves to your phone and lift pass. The adjustable, padded shoulder strap ensures comfortable transport from vehicle to slope. Available in a vibrant mountain-ready palette featuring navy blue, teal, green, and accents of orange and yellow, it’s more than a bag; it’s your reliable, all-day command center for the mountain.
| Product Number | QWQKEAU24 |
| Product Size | 61 1/16" W x 12 4/7" H x 4 3/4" D |
| Packing | 1pc/bag |
| Units per Carton | 30 units, 49 lbs |
| Setup Fee | $50.00 (1 color 1 side 1 location) |
| Decoration | Screen printed |
| Imprint Area | 5" W x 10" H |
| Lead Time | 9 days |
| Carton Dimensions | 26" x 18" x 14" |
| Color Options | Blue,Navy Blue,Green,Orange,Yellow,Teal |
| Imprint Location | front |
| Qty | 50 | 250 | 500 | 1000 | 2500 |
|---|---|---|---|---|---|
| Price (C CODE) | $47.25 | $45.43 | $43.63 | $41.82 | $22.48 |