The Everyday Explorer: Convertible Cotton Tote Bag
Bags Totes
$5.16 – $11.53
Why settle for ordinary? Elevate your carry-all game with our chic and practical Cotton Canvas Tote. We've combined timeless style with everyday functionality. The robust canvas material is built to last, resisting wear and tear, while the soft cotton feel ensures comfort on your shoulder. Its versatile, minimalist aesthetic pairs perfectly with everything from jeans to dresses. Ditch the disposable bags and invest in a staple that reflects your conscious and stylish lifestyle.
| Product Number | QWQMXNA61 |
| Product Size | 14 1/2" W x 10 1/3" H x 5" D |
| Packing | 1pc/bag |
| Units per Carton | 50 units, 44 lbs |
| Setup Fee | $50.00 (1 color 1 side 1 location) |
| Decoration | Screen printed |
| Imprint Area | 4" W x 4" H |
| Lead Time | 9 days |
| Carton Dimensions | 21" x 14" x 18" |
| Color Options | Olive Green,Mustard Yellow,Navy Blue,Dark Grey,Burnt Orange,Forest Green,Off-White |
| Imprint Location | front |
| Qty | 100 | 500 | 1000 | 5000 | 10000 |
|---|---|---|---|---|---|
| Price (C CODE) | $11.53 | $10.41 | $5.57 | $5.43 | $5.16 |