Urban Tote Carryall
Bags TotesMeet your new everyday essential. The Urban Tote Carryall combines effortless style with practical design. Crafted from durable, textured canvas, this spacious tote features a wide, open top for easy access to all your daily necessities. Its sturdy, dual handles provide comfortable shoulder or hand carry. The clean, minimalist silhouette is available in a range of sophisticated colors including Mustard Yellow, Dark Grey, Beige, Rust Orange, and Light Blue to complement any outfit. Perfect for work, weekend errands, or a casual day out, its versatile interior effortlessly holds a laptop, books, a change of clothes, and more. Simple, sturdy, and stylish—it's the go-to bag for modern, on-the-go living.
| Product Number | QWQJAPX23 |
| Product Size | 16 1/2" W x 11 1/2" H x 6" D |
| Packing | 1pc/bag |
| Units per Carton | 100 units, 103 lbs |
| Setup Fee | $50.00 (1 color 1 side 1 location) |
| Decoration | Screen printed |
| Imprint Area | 1" W x 2" H |
| Lead Time | 20 days |
| Carton Dimensions | 25" x 26" x 18" |
| Color Options | Mustard Yellow,Dark Grey,Beige,Rust Orange,Light Blue |
| Imprint Location | front |
| Qty | 100 | 500 | 1000 | 5000 | 10000 |
|---|---|---|---|---|---|
| Price (C CODE) | $12.87 | $11.84 | $11.73 | $11.58 | $11.47 |