Guardian Series: Padded & Compartmentalized Emergency Pack
Sports
$5.45 – $9.63
Imagine having everything you need, precisely where you need it. The Tactical Emergency Response Bag transforms chaos into coordinated response. Designed in collaboration with first responders, its logical layout eliminates fumbling in high-pressure situations. Rapid-access exterior pockets offer grab-and-go convenience for critical items, while the rugged, reinforced construction promises longevity. From its silent, snag-free zippers to its low-profile, professional appearance, every detail is optimized for effective readiness. Equip yourself with the organizational power and resilient build that professionals trust.
| Product Number | QWQKBEL06 |
| Product Size | 6" W x 8" H x 4 3/8" D |
| Packing | 1pc/bag |
| Units per Carton | 150 units, 60 lbs |
| Setup Fee | $50.00 (1 color 1 side 1 location) |
| Decoration | Screen printed |
| Imprint Area | 5 5/8" W x 2 7/8" H |
| Lead Time | 15 days |
| Carton Dimensions | 22" x 17" x 17" |
| Color Options | Olive Green,Coyote Brown,Orange,Tan,Brown,Grey,Black |
| Imprint Location | front |
| Qty | 200 | 800 | 3000 | 5000 | 10000 |
|---|---|---|---|---|---|
| Price (C CODE) | $9.63 | $8.78 | $6.8 | $6.13 | $5.45 |