ChromaCanvas Tote: Versatile All-Purpose Carryall Bag
Bags TotesMeet your new favorite everyday companion—the ChromaCanvas Tote. Designed for style and substance, this spacious, open-top tote is crafted from durable, weather-resistant canvas, built to handle your daily hustle. Its sturdy frame and reinforced handles ensure comfort while carrying books, beach gear, farmer's market hauls, or gym essentials. Available in a spectrum of vibrant colors including Mustard Yellow, Purple, Teal Blue, Olive Green, and Rust Orange to match your personal style. Simple, reliable, and endlessly useful, this is the uncomplicated carryall that seamlessly transitions from workday to weekend adventure. Organize, carry, and go—the ChromaCanvas Tote is designed for life in motion.
| Product Number | QWQQPDM54 |
| Product Size | 16 1/2" W x 10 1/4" D x 10 5/8" H |
| Packing | 1pc/bag |
| Units per Carton | 30 units, 24 lbs |
| Setup Fee | $50.00 (Full Color 1 side Clear) |
| Decoration | Full-color digital |
| Imprint Area | 2" W x 2" H |
| Lead Time | 9 days |
| Carton Dimensions | 44" x 29" x 47" |
| Color Options | Mustard Yellow,Purple,Teal Blue,Olive Green,Rust Orange |
| Imprint Location | center |
| Qty | 30 | 200 | 500 | 1000 | 2000 |
|---|---|---|---|---|---|
| Price (C CODE) | $16.53 | $14.43 | $13.62 | $12.16 | $7.86 |