Propel Tote: Organized, High-Capacity Bag for Work and Study
Bags Totes
$12.97 – $19.18
Upgrade your carry game with the ultimate blend of space and security. This isn't your ordinary tote bag. We built it with a purpose: to safely transport your laptop and so much more. The standout padded compartment provides a snug, protective home for your computer, while the expansive main
| Product Number | QWQNHOH41 |
| Product Size | 15" W x 5 1/8" D x 11 4/5" H |
| Packing | 1pc/bag |
| Units per Carton | 50 units, 42 lbs |
| Setup Fee | $50.00 (1 color 1 side 1 location) |
| Decoration | Screen printed |
| Imprint Area | 2" W x 2" H |
| Lead Time | 12 days |
| Carton Dimensions | 50" x 53" x 53" |
| Color Options | Blue,Olive Green,Dark Red,Mustard Yellow,Dark Grey |
| Imprint Location | front |
| Qty | 50 | 100 | 500 | 1000 | 3000 |
|---|---|---|---|---|---|
| Price (C CODE) | $19.18 | $17.63 | $16.97 | $16.31 | $12.97 |