Handwoven Harvest Tote - Chic Corn Straw Bag with Zipper Closure
Bags Totes
$13.51 – $24.52
Carry your essentials with a statement of style and sustainability. Our Eco-Friendly Circular Bohemian Tote is crafted from premium, recycled materials, offering a durable and guilt-free alternative to single-use bags. Its unique circular shape and intricate bohemian-inspired pattern set you apart, while the spacious interior and sturdy handles are designed for everyday adventures. This isn't just a bag; it's a portable piece of art that reflects your conscious lifestyle.
| Product Number | QWQJVUZ20 |
| Product Size | 18 1/8" W x 18 1/8" H x 1 1/2" D |
| Packing | 1pc/bag |
| Units per Carton | 50 units, 72 lbs |
| Setup Fee | $50.00 (1 color 1 side 1 location) |
| Decoration | Screen printed |
| Imprint Area | 4" W x 3" H |
| Lead Time | 12 days |
| Carton Dimensions | 21" x 23" x 23" |
| Color Options | Navy Blue,Rust Orange,Olive Green,Tan Brown,Beige |
| Imprint Location | center |
| Qty | 100 | 300 | 800 | 1500 | 3000 |
|---|---|---|---|---|---|
| Price (C CODE) | $24.52 | $22.07 | $19.32 | $17.13 | $13.51 |